Дузпа в гредата и слаб вратар спънаха Хофе за ШЛ (видео)

След отлични игра и резултати в последно време тимът на Хофенхайм “катастрофира” тежко при домакинството си на Волфсбург в мач от 31-вия кръг на германския шампионат - 1:4. По този начин отборът направи крачка назад в свирепата битка за участие в Шампионската лига. Разликата с четвъртия Айнтрахт (Франкфурт) вече е 4 пункта, а до края остават три кръга. В борбата са намесени още Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах).

С победата си пък Волфсбург се доближи на точка до Хофе и ще се хвърли за седмата позиция, която ще даде виза за Лига Европа.

Съставът на Юлиан Нагелсман стартира силно, но после плати скъпо за собствените си грешки. Адам Салай вкара за Хофенхайм още в 9-ата минута, а шест по-късно Андрей Крамарич пропусна дузпа. шутирайки в гредата.

След това обаче “вълците” успяха да се противопоставят успешно. Те намалиха в 42-ата чрез майсторски изстрел на Уилям.

През второто полувреме вратарят на домакините Оливер Бауман допусна две груби грешки след изстрели на Ваут Вегхорст (69’) и Максимилиан Арнолд (85’), с което Волфсбург си осигури добра преднина. Две минути преди края Вегхорст вкара още веднъж за крайното 1:4.