Борусия (М) беше много близо, но също не успя да спре серията на Вердер (видео)

И след 28-ия кръг Вердер (Бремен) продължава да се радва на изключителното постижение да отбелязва поне по един гол във всичките си мачове през сезона. Само Пари Сен Жермен от останалите клубове от топ 5 първенствата на Европа може да се похвали със същото. В последния мач от кръга в Бундеслигата Вердер измъкна 1:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и освен всичко продължава да е непобеден през 2019-а година.

Ремито е лоша новина за “жребчетата”, защото те вече са на 4 точки от четвъртото място, което е с цената на участие в Шампионската лига. Освен всичко дебнещите отзад Волфсбург и Хофенхайм спечелиха своите срещи и класирането на Гладбах в евротурнирите изобщо далеч не е сигурно. Вердер е на осма позиция и също има шансове за позиция в топ 6 - още повече че изтегли Байерн (Мюнхен) на полуфиналите за Купата на Германия, което намали шансовете за успех там.

Тази вечер на “Борусия Парк” тимът от Бремен далеч не беше на ниво и извади късмет - особено в края на срещата, когато вратарят Иржи Павленка спаси куп положения. През първата част и гредата му помогна след изстрел на Патрик Херман.

Водещият играч на гостите Макс Крузе имаше малшанса да се подхлъзне, от което в 49-ата минута се възползва Флориан Нойхаус, за да изведе домакините напред - 1:0.

След това Крузе се амбицира за реванш и на два пъти застраши Ян Зомер. Вратарят обаче се предаде в 79-ата минута след насочен удар с глава на Дейви Клаасен - 1:1.

До края стражът на Вердер имаше много работа, като стори всичко възможно, за да не допусне втори гол.