Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Най-старият Хофенхайм разпиля Аугсбург по пътя към Европа (видео)

Отборът на Хофенхайм направи нов силен мач и с лекота срази Аугсбург с 4:0 като гост в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. С тази победа тимът продължава да се движи на точка от място в зона “Европа”. Баварците пък са 15-и и след този кръг преднината им пред следващия Щутгарт беше намалена до 4 точки. Точно 16-ият в крайното класиране ще трябва да играе бараж за спасение срещу третия от втория ешелон.

Футболистите на Юлиан Нагелсман създадоха една дузина чисти положения и успехът им е напълно заслужен. Днес треньорът заложи на стартов състав на средна възраст 27 години - най-високата в историята на клуба в германския елит.

Намиращият се в прекрасна форма Ишак Белфодил заби цели три попадения, след като преди седмица наниза две на Байер (Леверкузен).

Неговият съотборник Андрей Крамарич обаче постави началото на головата фиеста още в 6-ата минута. В 24-ата хърватинът удари и греда, като отлично тук се намеси и вратарят Грегор Кобел.

Белфодил можеше да се разпише още през първата част, след като в 41-вата минута беше изведен сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че нападателят не е бил зад последния в защитата на Аугсбург

Домакините можеха да променят развоя на двубоя в първия четвърт час след почивката, когато първо изстрел с глава на Михаел Грегорич мина близо до целта, а след това Марко Рихтер се размина с топката.

В 61-вата Керем Демирбай сложи топката на главата на Белфодил и резултатът стана 2:0 за гостите. Алжирецът довърши Аугсбург с изстрели в мрежата в 75-ата и 82-ата.

При 0:3 гол на Алфред Финбогасон за баварците не беше признат заради много тънка засада.

След два кръга Аугсбург приема Щутгарт в директна битка за спасение.