Хетафе си тръгна с точка от Барселона

Отборите на Еспаньол и Хетафе завършиха 1:1 в двубой от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. Резултатът на стадиона в Барселона откриха домакините в 56-ата минута, когато се разписа Борха Иглесиас с 12-ия си гол през сезона.

Само 16 минути по-късно обаче гостите изравниха чрез Родригес Анхел след асистенция на ветерана Хорхе Молина. Така Еспаньол вече в трети мач поред не познава вкуса на победата, но успя да се изкачи на 13-ото място с 35 точки. Хетафе пък върви четвърти с 47.

Тимът вече в пети пореден мач като гост не познава загубата и продължава да мечтае за участие в Шампионската лига, ако удържи позицията, която заема в таблицата.