Саутхамптън се отдалечи от опасната зона

Саутхамптън се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите след ценна победа с 1:0 при гостуването на Брайтън. Пиер-Емил Хойберг отбеляза единствения гол в мача в началото на второто полувреме. Той се възползва от подаване на Редмънд и прати топката покрай Мат Райън, като “светците” записаха втора поредна победа в първенството.

Редмън отправи единствения удар в очертанията на двете врати по време на разочароващото първо полувреме, но попадението на Хойберг оживи мача след почивката. Мартин Монтоя бе най-близо до изравняване, но мощният му удар разтресе гредата.

БРАЙТЪН - САУТХАМПТЪН 0:1