Дузпа реши дербито между Динамо и Локо (видео)

Шампионът Локомотив (Москва) изскочи на второ място в руското първенство, след като се наложи над Динамо (Москва) с 1:0. Антон Миранчук реализира дузпа в средата на второто полувреме, за да донесе минималния успех на "железничарите". В предишния кръг отборът на Юрий Сьомин спечели със същия резултат срещу Краснодар, а точен отново беше Миранчук от дузпа.

Днешният двубой трябваше да се играе на новия стадион на Динамо, но заради смяна на тревното покритие откриването на съоръжението беше отложено. Това бе и причината част от присъстващите на "Арена Химки" фенове на "бяло-сините" да издигнат плакати, насочени срещу ръководството на клуба.
Динамо пропусна да поведе още във 2-ата минута, когато Евгений Марков стреля покрай вратата. В средата на полувремето Антон Миранчук отправи коварен удар от фаул, спасен от Антон Шунин. Бразилецът с руски паспорт показа класа и след силен шут от далечна дистанция на Алексей Козлов.

Втората част започна по същия начин, както и първата - с положение пред Марков, който не успя да изведе домакините напред в реултата. Той получи перфектен пас от другия нападател на Динамо - Евгений Луценко, но стреля право в Гилерме.
В 63-ата минута Владислав Игнатиев беше спънат в наказателното поле на Динамо, а Антон Миранчук показа здрави нерви и прати топката точно до гредата. До края офанзивните смени на Дмитрий Хохлов не помогнаха и Динамо записа трета поредна загуба, която остави тима в опасна близост до зоната за баражи за оставане в елита.

Локо е на другия полюс - три поредни победи без допуснат гол. След седмица хората на Юрий Сьомин посрещат лидера Зенит в може би най-важния мач през пролетта.