Втора грешка срещу Фрайбург остави Байерн зад Дортмунд преди дербито (видео)

Седмица преди директния дуел срещу Борусия (Дортмунд) тимът на Байерн (Мюнхен) се издъни срещу Фрайбург - 1:1, с което позволи на "жълто-черните" да вземат аванс от 2 точки, след като по същото време те надвиха Волфсбург с 2:0.
Лукас Хьолер вкара за Фрайбург още в 3-ата минута, а Роберт Левандовски изравни в 22-ата. И двата тима имаха куп положения, но към края на срещата се играеше само пред вратата на домакините. Тогава Левандовски пропусна на два пъти сам срещу отличния днес Александер Шволов, а буквално в последните секунди на добавеното време Леон Горетцка уцели гредата.
Така сега Байерн отново е в ролята на догонващ, но поне има предимството да бъде домакин точно след седмица - на 6 април от 19:30 часа. Плюсът на Дортмунд е, че дотогава ще почива, докато на баварците им предстои четвъртфинален сблъсък с Хайденхайм за Купата на Германия в сряда.
Фрайбург за втори път през сезона спира мюнхенци, след като направи 1:1 и на "Алианц Арена" през есента. Играчите на Кристиан Щрайх изненадаха шампионите с агресивна игра с висока преса и много опасни контраатаки, като се затвориха едва в последните около 20 минути.

Шампионите бяха без капитана си Мануел Нойер, който се оплаква от контузия в прасеца. Вместо него под рамката застана Свен Улрайх. Аут беше още един от твърдите титуляри - Дейвид Алаба, който пък страда от травма в бедрото. По тази причина като ляв бек действаше Рафиня. Никлас Зюле седна на пейката, тъй като Нико Ковач избра да заложи в защита на Жером Боатенг и Матс Хумелс. Изненадващо сред резервите беше и намиращият се в силна форма Серж Гнабри.

Домакините от Фрайбург са на 12-а позиция и не играят за нищо. Сега Фрайбург излезе с двама нападатели в лицето на Лукас Хьолер и Яник Хаберер, а Лука Валдшмит и Флориан Нийдерлехнер бяха сред резервите.

Началото беше впечатляващо за домакините с гол още в 3-ата минута. Тогава Боатенг и Хумелс "проспаха" центриране в наказателното поле и Хьолер майсторски заби топката в мрежата за 1:0.
Само две минути по-късно Леон Горетцка беше на крачка от изравнително попадение, след като шутира опасно, но кълбото профуча в аут.
Още по-близо до гола беше Роберт Левандовски в 12-ата минута, когато Томас Мюлер направи отлично подаване от въздуха, но полякът не успя да засече почти на празна врата.
Домакините издебнаха съперника на контраатака в 18-ата минута, при която защитник на Байерн трябваше да избива от голлинията.
В 22-ата Левандовски показа високата си класа с отлично изпълнение, при което направи 1:1.
Двата отбора продължиха да създават положения с лекота и в рамките на една минута първо Левандовски нямаше шанс, а след това Улрайх спаси силен шут на Кристиан Гюнтер.
До паузата Фрайбург и Байерн си размениха по още няколко опасности за радост на зрителите.
Второто полувреме започна с отлична възможност пред Йошуа Кимих, който отправи изстрел с левия крак, но директно в ръцете на Александер Шволов. Последва прострелно центриране на Коман към Лева, но той не съумя да засече.
Ковач заложи на Гнабри в 55-ата минута, отказвайки се от Мюлер.
Футболистите в червени екипи се затваряха много добре, но Коман и Гнабри все пак получиха шансове да пробият отбраната, но вратарят спаси изстрелите им.
В 77-ата Левандовски беше много близо до втория гол, но Шволов пак беше перфектен в ситуация едно на едно.

Минутите изтичаха и домакините все повече се защитаваха. Това позволи на Рафиня да се включи в атака в 85-ата, но и той не намери целта.
В първата минута на добавеното време Левандовски пак се оказа сам срещу стража и пак пропусна.
След това и гредата спря гостите - този път след засичане на Горетцка.