Норвегия и Швеция си поделиха точките след късна скандинавска драма (видео)

Отборите на Норвегия и Швеция направиха зрелищно равенство 3:3 в Осло в евроквалификационен мач, в който не липсваше и известна доза драма. Домакините водеха с два гола до 70-ата минута благодарение на бившия нападател на Литекс Бьорн Йонсен (41’) и звездата им Джошуа Кинг (59’), но шведите успяха да обърнат развоя на мача чрез Виктор Клаесон (70’), Хавард Нордтвайт (86’ - автогол) и Робин Куаисон (90+1’). В последните секунди на двубоя обаче Ола Камара все пак донесе една точка на доскорошния ни съперник в Лигата на нациите.

В 41-ата минута Йонсен добута топката във вратата след шут на Кинг, а в 59-ата именно нападателят на Борнемут се възползва от центриране на Маркъс Хенриксен, за да запише името си сред голмайсторите. Обратът за гостите започна в 70-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Кристофър Айер срещу Клаесон. Последвалият удар на Андреас Гранквист беше отразен от Рюне Ярстейн, но точно Клаесон притича до отскочилата топка и направи успешна добавка.

Липсата на късмет за норвежците продължи и в 86-ата минута, когато Нордтвайт протегна крак при удар на Куаисон, при което топката все пак влетя в мрежата на тима му за втори път в срещата. Натискът на “тре кронур” продължи и в първата минута от добавеното време виновникът за предния гол Куаисон засече центриране на Клаесон, който също изигра отличен мач. Драмата беше пълна в последните секунди на мача, когато домакините додрапаха до точката чрез гол на Камара, дошъл след изпълнение на корнер.