Пьонтек "избухна" и в националния отбор (видео)

Сензацията в италианския шампионат този сезон Кшищоф Пьонтек се оказа щастливият жокер за отбора на Полша на старта на европейските квалификации. Нападателят на Милан заби единствения гол за успеха с 1:0 над Австрия като гост в мач от Група “G”. Пьонтек се появи като смята в 59-ата минута, а точно десет по-късно се разписа с глава при добавка.

За талантливия футболист това беше едва трето участие в националния тим, но той вече има две попадения. Общо през кампанията пък той вече е с 27 гола в 31 срещи.

Полският селекционер предпочете да започне с Роберт Левандовски и Аркадиуш Милик в атака, но острието на Наполи напусна още на почивката.

Австрийците излязоха с цели осем представители на германската Първа Бундеслига и през първото полувреме бяха по-добрият отбор, но през втората част “дружина полска” показа съвсем друго лице.

И все пак в заключителните минути Марк Янко пропусна да изравни с глава от изгодна ситуация.

В другите два мача в тази група Северна Македония надви Латвия с 3:1, а Израел и Словения завършиха 1:1.

В следващия кръг в неделя  Полша прием латвийците, Словения е домакин на македонците, а Израел посреща австрийците.