Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 0:0

Мартин Мечкаров с 15 точки, Кан изпусна Аячо

Българският волейболист Мартин Мечкаров и неговият Кан претърпяха драматична загуба във френската Лига 1. Играчите на Люк Марке отстъпиха на Аячо с 2:3 (25:16, 25:27, 33:35, 25:17, 13:15) в среща от 21-и кръг, изиграна в "Пале дьо Виктоар" в града на френската Ривиера. Двубоят продължи почти три часа.

След поражението "драконите" остават на последното 13-о място с 10 точки (4 победи, 15 загуби), а опонентите им са четвърти с 36 точки (12 успеха, 8 поражения).

Мартин Мечкаров се отчете с 15 точки (4 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 26% перфектно и 52% позитивно посрещане).

Най-резултатен бе Ирфан Хамзагич с 24 точки (2 аса, 2 блокади), 21 точки добави Данийел Кончиля (4 аса, 2 блокади). За Аячо Тимоте Карле завърши с 23 точки (1 ас), Милан Пепич завърши с 21 точки.

В следващия кръг Мечкаров и Кан гостуват на Рен и Красимир Георгиев, на 15 март (петък). "Българското" дерби е от 21:00 часа. "Корсиканците" срещат Араго де Сет ден по-рано.