Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Батшуай и Заха удължиха мъката на Лестър

Отборът на Кристъл Палас постигна убедителна победа с 4:1 като гост на Лестър в среща от 27-ия кръг на Висшата лига. Уилфред Заха (70’, 90+3’) се отчете с две попадения за победителите, а по едно добавиха Миши Батшуай (40’) и Лука Миливоевич (81’) от дузпа. Почетен гол за домакините реализира Джони Еванс (64’).

Лестър беше по-активният отбор през цялото първо полувреме, но Кристъл Палас изчака своя момент и нанесе първия си удар в 40-ата минута, когато Джеймс Макартър опита далечен изстрел, а топката рикошира в Батшуай, който протегна крак и я прати в мрежата. Това е първи гол на белгийския национал с екипа на лондонския тим. Постепенно Лестър се съвзе и изравни в 64-ата минута чрез Еванс. “Орлите” обаче бързо си върнаха преднината, след като в 70-ата Заха засече прецизно центриране на Макартър. В 81-ата минута съдията посочи бялата точка за фаул на Еванс срещу Джефри Шлуп в наказателното си поле, а дежурният изпълнител Миливоевич превърна дузпата в гол. В последните секунди на мача Заха оформи крайния резултат след подаване на влезлия като резерва Джордан Аю.

С победата днес Кристъл Палас събра 30 точки, като се намира на 13-о място. Лестър е с една позиция по-нагоре и два пункта повече. Тимът продължава да се намира в “черна” серия от 7 мача без победа.