Интер се разправи с Рапид (Виена) за четвърта поредна победа (видео)

Отборът на Интер постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над Рапид (Виена) в среща реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Първата среща преди седмица завърши с минимален успех 1:0 за “нерадзурите”, които продължават напред в турнира с общ резултат 5:0. Попаденията днес реализираха Матиас Весино (11’), Андреа Ранокия (18’), Иван Перишич (80’) и Матео Политано (87’).

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута с гол на Весино след отличен пас на Антонио Кандрева. В 18-ата Ранокия се възползва от лошо изчистена топка, за да удвои с воле аванса на своя тим. Третият гол падна чак в 80-ата минута след самостоятелен рейд на Перишич и техничен завършек от негова страна. Именно той асистира на Политано за крайното 4:0 седем минути по-късно.

Това беше четвърти пореден успех за Интер във всички турнири.