ЦСКА-София подгони Лудогорец, Ставров не даде дузпа на Ботев (Враца) (видео)

ЦСКА-София съкрати преднината до лидера Лудогорец на пет точки, след като постигна домакинска победа с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Червените поведоха с два гола на Едвин Джеси (48) и Али Соу (56), а Емил Стоев реализира за гостите след изстрел от воле в 89-ата минута.

В тази среща и реферът Станислав Ставров изигра решаваща роля, тъй като в 12-ата минута не даде дузпа за игра с ръка на Ангел Лясков, който спря опасен шут на Емил Стоев.

20 ЦСКА-София - Ботев (Враца)

Наставникът на домакините Любослав Пенев предприе сериозни промени в сравнение със състава, който започна срещу Черно море. От първата минута стартираха Евандро, Ангел Лясков и Иван Турицов за сметка на Рафаел Енрике, Бикел и Стойчо Атанасов.

Иначе мачът започна равностойно. Първият точен удар отиде в актива на ЦСКА-София. В 6-ата минута Тиаго шутира от фаул, но Костов улови. Три минути по-късно Евандро проби отляво и върна към непокрития Тиаго, който от 6-7 метра стреля над напречната греда.

В 12-ата минута Емил Стоев стреля опасно, Лясков изби с ръка в наказателното поле, гостите поискаха дузпа, но реферът Станислав Ставров отсъди корнер.

В 27-ата минута Чорбаджийски върна слабо топката към Черниаускас, Емил Стоев подгони паса, но стражът на домакините се хвърли самоотвержено и успя да предотврати голямата опасност. Червените отговориха с топовен шут на Тиаго от 25 метра, който затрудни Костов, но все пак вратарят на врачани изби. Последва разбъркване в наказателното поле, но Гаджев се хвърли на шпагат и изчисти към центъра на терена.

В 44-ата минута Али Соу направи сериозен пропуск. Нападателят бе оставен непокрит на 6-7 метра фронтално срещу вратата, но не успя играе с топката след подаване от центъра на терена.

Втората част започна с кошмарна грешка на ЦСКА-София в отбрана. Бодуров сбърка при спиране на топката, Мечев му я отне и стреля от десетина метра, но Чорбаджийски сложи тялото си и предотврати почти сигурен гол, избивайки в корнер.

Домакините отговориха подобаващо в 48-ата минута, когато Едвин Джеси откри резултата. Тиаго изведе крилото отдясно зад гърба на зелената отбрана, той нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл вкара за 1:0.

Попадението стъписа врачани и те бързо допуснаха още едно в 56-ата минута. Тогава Тиаго центрира от фаул и Али Соу удвои след удар с глава.

Само четири минути по-късно и Евандро можеше да се разпише, след като стреля от границата на наказателното поле, но шутът му профуча покрай лявата греда. Малко по-късно и Джеси пропусна.

В 72-ата минута Георги Вълчев докосна попадението. Ударът му обаче бе отбит от Черниаускас. И когато двубоят вървеше към спокойно 2:0 за ЦСКА-София, се стигна до 89-ата минута. Тогава Емил Стоев реализира красив гол след брилянтен шут от воле, при който топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на домакините за 2:1.

До края на двубоя врачани опитаха да стигнат до равенството, но така и не застрашиха сериозно противниковата врата. От своя страна червените можеха да получат дузпа в 93-ата минута, когато резервата Мауридес бе бутнат в гърба от Георги Вълчев, но реферът не отсъди такава, а свири край на мача.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1