Страхотна победа за Лазаров на Sofia Open (галерия)

Страхотна победа постигна Александър Лазаров в първия кръг на квалификациите на турнира от категорията ATP 250 Sofia Open в зала “Арена Армеец”. Участващият с “уайлд кард” Лазаров се наложи със 7:6 (5), 6:2 над поставения под №3 в схемата на пресявките и №127 в ранглистата на ATP словак Лукаш Лацко. За място в основната схема Лазаров ще спори с победителя от двубоя между №5 в схемата Лука Вани (Италия) или Рудолф Монекер (Германия).

В първия сет Лацко поведе с 3:1 след пробив в третия гейм. 21-годишният Лазаров върна пробива в осмия гейм, а след това поведе с 5:4. Повече пробиви до края на сета нямаше и се стигна до тайбрек, в който резултатът се движеше точка за точка без минибрейкове до 3:3. Българинът реализира първия минипробив за 4:3, а после взе следващите две точки на свой сервис - 6:3. 31-годишният словак взе следващите две точки, но със 7:5 Лазаров се пребори за първата част.

48 Първа победа на Александър Лазаров в ATP 250 Sofia Open

Във втория сет нашето момче поведе с 4:0 след два пробива. След това резултатът стана 5:1, а Лацко взе седмия гейм и принуди съперника си да сервира за победата. Последният гейм в мача се оказа истински маратон. В него Лазаров отрази 5 брейкпойнта и успя да сложи точка на спора със седмия си мачбол.

Това бе първа победа за България в тазгодишното издание на турнира и Лазаров вече чака да разбере името на следващия си противник.

"Искам да се извиня на зрителите за последния гейм. Толкова напрежение не съм имал през цялата си кариера. Благодаря на всички за подкрепата и се надявам да се видим утре", каза след мача Лазаров, който спечели 6 точки за световната ранглиста и 2555 евро.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg