Квитова отпадна на четвъртфиналите в Санкт Петербург

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 823 хиляди долара. 28-годишната чехкиня, която е водачка в схемата и номер 2 в световната ранглиста, загуби от осмата поставена Дона Векич (Хърватия) с 4:6, 1:6 за 83 минути.

Квитова пристигна в Санкт Петербург, за да защитава титлата си, въпреки че в събота игра финал на Откритото първенство на Австралия по тенис, който загуби от Наоми Осака (Япония). Петра Квитова има 26 титли от турнирите на WTA, а освен това е двукратна шампионка от "Уимбълдън" през 2011 и 2014 година.

Четвъртата поставена Арина Сабаленка от Беларус също продължава на четвъртфиналите след успех над представителката на домакините Екатерина Александрова с 6:3, 6:4 за 86 минути.