Контрите на Виляреал разплакаха Бетис (видео)

Преди броени дни Виляреал игра силно срещу Барселона, но загуби с 1:2 на "Камп Ноу". Днес обаче отборът на Хави Кайеха разнищи с 5:1 гостуващия Бетис и се доближи до лидерите в класирането. Разликата в представянето на двата тима не беше такава, каквато показва резултатът. Бетис изравни в началото на второто полувреме, но след това съвсем забрави за защитата и "жълтата подводница" се възползва с няколко изящни контри.

Мачът на "Ел Мадригал" прротивопостави ветераните Санти Касорла и Хоакин. Двамата са добри приятели, а освен това бяха съотборници в Малага.

Карл Токо-Екамби откри резултата в 39-ата минута с глава, след като засече центриране от корнер. Преди това негов гол беше отменен заради засада при подаването на Жерард Морено.

В 48-ата минута Емерсон Жуниор нанесе свиреп удар по диагонала и не даде шанс за реакция на Серхио Асенхо - 1:1. С това обаче свърши всичко хубаво за Бетис в мача. Севилци тръгнаха да правят пълен обрат, а Виляреал ги наказа с поредица от светкавични контраатаки.

В 68-ата минута домакините получиха дузпа, която Касорла реализира. Малко по-късно Жерард Морено подаде на Токо-Екамби и за него остана по-лесното. В добавеното време Морено и Самуел Чуквуезе довършиха Бетис.

В класирането Виляреал е на 5-о място с 11 точки, а Бетис се намира на 9-а позиция с актив от 8 точки.