Реал Сосиедад отново зарадва "Аноета" (видео)

Реал Сосиедад разгроми с 3:0 Алавес и излезе на второ място в Ла Лига след 6-ия кръг. Тимът от Сан Себастиан вкара всички попадения до почивката. На два пъти се разписа Микел Оярсабал, а един път това стори и Вилиан Жозе.

В предишното си домакинство баските подчиниха и Атлетико Мадрид, а въпреки че от началото на сезона са играли 4 пъти далеч от дома, момчетата на старши треньора Иманол събраха 13 точки - само с една по-малко от лидера Реал Мадрид. Алавес пък допусна трета поредна загуба и е на 17-о място в подреждането.

Оярсабал откри в 19-ата минута след чудесен диагонален пас на Мартин Йодегор. Норвежецът отново игра много силно. В 32-ата минута Начо Монреал подаде на Оярсабал, той центрира към Вилиан Жозе и бразилецът покачи на 2:0.

В края на полувремето домакините получиха дузпа за игра с ръка на Адриан Марин и Оярсабал хладнокръвно прати топката под гредата.

През второто полувреме баските намалиха темпото, но можеха да стигнат и до още попадения. В 85-ата минута резервата Ману Гарсия беше изгонен и остави Алавес с човек по-малко, а в 87-ата Кристиан Порту от Реал Сосиедад пропусна дузпа.

В следващия кръг тимът на Иманол ще има тежко гостуване на Севиля, докато на Алавес предстои домакинство на новака Майорка.