Бетис направи обрат у дома (видео)

Отборът на Бетис надви с 3:1 гостуващия Леванте в среща от шестия кръг на Примера дивисион, играна пред 44 560 зрители на “Бенито Вийямарин”. Ернан откри в седмата минута за валенсианския тим, а голове на Лорен Морон (45 и 48) и Борха Иглесиас (67) обърнаха развоя на двубоя.

В седмата минута Никола Вукчевич пусна дълго подаване отляво, Ернани овладя и шутира към далечната греда, като стражът на севилци Йоел Роблес не успя да реагира. В третата добавена минута на полувремето Морон стреля с глава в гредата, топката отново стигна до него и той реализира при добавката за 1:1.
След почивката възпитаниците на Руби успяха да грабнат трите точки. В 48-ата минута Хоакин напредна отдясно и подаде много точно към далечната греда за Морон, който се разписа отблизо. В 67-ата Хоакин направи ново голово подаване, асистирайки на Борха Иглесиас. Новото попълнение на “вердибланкос” вкара с удар от 12 метра за крайното 3:1.