Юве спечели по трудния начин, Балотели се завърна в Серия "А" (видео)

Шампионът Ювентус изтръгна победата при гостуването си на новака Бреша и оглави класирането в Серия "А". "Старата госпожа" получи ранен гол, но направи обрат и се наложи с 2:1 на "Марио Ригамонти" в среща от междинния 5-и кръг. Красив гол на Алфредо Донарума още в 4-ата минута даде аванс на Бреша, но автогол на Джон Чансейор (40') и попадение на Миралем Пянич (63') обърнаха нещата в полза на "бианконерите".

Марио Балотели дебютира за Бреша, но не впечатли с изявите си. Той пристигна като свободен агент през лятото от Олимпик Марсилия, за да подсили отбора от родния си град. Балотели обаче трябваше да изтърпи наказание от края на сезона в Лига 1 и чак днес получи възможност да дебютира. Нападателят не бе играл в италианския елит от 1228 дни. За последно той носи в Серия "А" екипа на Милан в двубоя срещу Рома през май 2016-а.
СуперМарио се е разписвал за Интер срещу Юве и със сигурност се надяваше отново да накаже "бианконерите", които не бяха никак убедителните през уикенда срещу Верона. Бреша игра храбро. Макар и новак, отборът на Еуженио Корини вече има две победи в първите 4 кръга и днес отново показа, че не е съперник за подценяване.

Балотели си партнираше в предни позиции с Алфредо Донарума, който вече има 4 гола през сезона. Зад двамата нападатели играеше Ромуло. В центъра на терена се разчиташе на Димитри Бизоли, Даниеле Десена и младата звезда Сандро Тонали.

Юве беше без Кристиано Роналдо, който получи почивка за днешния мач. В отсъствието на португалеца Маурицио Сари гласува доверие от първата минута на Пауло Дибала, който не го разочарова и изигра много силен мач.

Гонсало Игуаин също бе титуляр. Адриен Рабио, Миралем Пянич и Сами Кедира бяха тримата в халфовата линия, малко пред тях в системата 4-3-1-2 действаше Аарън Рамзи.

Ювентус спечели само три от предишните си 11 визити в Бреша, шест пъти двубоите завършиха наравно, а два пъти ликуваха домакините. Грандът от Торино за последно загуби при гостуване на новак през 2013 година срещу Сампдория.

Срещата на "Марио Ригамонти" започна по мечтан за домакините начин. Още в 4-ата минута Ромуло подаде на Донарума, който с мощен удар под гредата завари неподготвен Войчех Шчесни. Полският страж докосна топката, но не съумя да я избие.

Юве не губи време и обсади вратата на съперника. Дибала напредна и влезе в накзателното поле, но ударът му беше блокиран, а при добавката Рабио от удобна позиция стреля високо в аут. В 12-ата минута Игуаин излезе на позиция, но Йесе Йоронен направи отлично спасяване.

Лошите новини за Юве продължиха с контузията на  Данило. Бразилецът бе заменен от Хуан Куадрадо. Дибала се движеше много и постоянно влизаше в комбинации със съотборниците си, а Игуаин опитваше да шутира всеки път, когато топката попаднеше у него.

Бреша премина към контраатакуващ стил, а почти всички подавания бяха насочени към Балотели. Определено обаче си пролича, че той не е във форма. Марио опита два далечни удара, единият от фаул, и сбърка няколко паса в ключови ситуации.

Към края на полувремето Ювентус вдигна оборотите. В 39-ата минута Дибала проби отдясно и потърси Игуаин, но топката беше избита в корнер. След неговото изпълнение Леонардо Бонучи скочи заедно с Джон Чансейор, а националът на Венецуела не се ориентира добре и си вкара автогол. Изравняването дойде със сериозна доза късмет, но беше заслужено.

Началните минути на втората част бяха много трудни за Бреша. Първо Игуаин преодоля един защитник и опита технично да копне топката над Йоронен, но финландецът спаси. След това Дибала центрира от трудна ситуация за Рабио и отново Йоронен не позволи топката да влезе във вратата му. В 56-ата минута Матайс де Лихт получи жълт картон за непремерено влизане в краката на съперников футболист. Играта доста се поизнерви, но реферът Фабрицио Паскуа се справи. В 60-ата минута Дибала стреля от въздуха и за кой ли път Йоронен показа блестящ рефлекс.

Логичното се случи в 63-ата минута. Тогава шут на Дибала от пряк свободен удар срещна стената, но след това пръв до топката стигна Пянич и с много прецизен изстрел я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

Корини реагира, като пусна в игра ветерана Алесандро Матри и той доста раздвижи атаките на домакините. Юве се стремеше да контролира мача, но допускаше грешки в защита. При поредната от тях Бизоли се оказа непокрит на далечната греда, но от въздуха стреля в аут. Малко по-рано Игуаин пропусна да реши всичко в полза на шампионите.

В 78-ата минута подмина две нарушения в центъра и Бреша организира опасна атака, но този път Шчесни внимаваше и предотврати изравнителен гол.  До края имаше няколко нервни ситуации, но Ювентус постигна своето и вече е лидер в класирането.