Леверкузен се надигна след разочарованието в ШЛ

Байер (Леверкузен) набързо се надигна след загубата си от Локомотив (Москва) в Шампионската лига, като спечели с 2:0 срещу Унион (Берлин) в двубой от петия кръг на Бундеслигата. Това беше най-малкото, което домакините можеха да причинят на съперника. Така “аспирините” вече имат 10 точки, докато столичани са в долната част на класирането с три поражения.

В 17-ата минута шут на Лукас Аларио спря в мрежата, но след консултация с ВАР голът не беше зачетен заради засада на футболист на Леверкузен, който при удара беше точно пред вратаря Рафал Гикиевич.

Само три по-късно обаче Кевин Фоланд реализира според правилата - 1:0. След още пет Аларио все пак се разписа, с което Байер взе нужния добър аванс.

През второто полувреме Унион се предаде в 64-ата минута, когато влезлият само 180 секунди по-рано Себастиан Полтер беше изгонен директно заради грубо настъпване.

В 83-ата минута домакините удариха и греда.