Волфсбург не срещна проблеми с украинци, Гент надделя в голово шоу със Сент Етиен

Отборът на Волфсбург постигна безпроблемна победа с 3:1 като домакин на Олександрия в двубой от група I на Лига Европа.

“Вълците” поведоха в 20-ата минута, когато вратарят Юри Панков не се справи с коварен удар на Максимилиан Арнолд от около 30 метра. Едва четири минути по-късно те вече водеха с 2:0 след страхотен прехвърлящ удар на Адмир Мехмеди. В 66-ата Евген Банада намали изоставането на украинците, засичайки с шпагат центриране от пряк свободен удар. Секунди по-късно обаче, още при първата си атака след получения гол, Волфсбург оформи крайното 3:1 чрез Йосип Брекало.

Другият мач от групата между Гент и Сент Етиен се оказа по-вълнуващ. Домакините от Белгия надделяха с 3:2 в голово шоу. То започна още във 2-ата минута, когато Джонатан Давид от състава на Гент с глава добута топката в противниковата врата. В 38-ата Уаби Хазри изравни с топовен изстрел от извън наказателното поле. Едва пет минути по-късно Давид за втори път в мача изведе своя тим напред в резултата.

В 64-ата Лоик Перин от Сент Етиен прати топката в собствената си мрежа след изпълнение на пряк свободен удар. Крайното 3:2 оформи вратарят на Гент Томас Камински с автогол в 74-ата минута. Тогава той не успя да овладее подаване назад от съотборника си Игор Пластун, който е бивш играч на Лудогорец.