Ман Сити се срина срещу шампиона на Чемпиъншип и изостана на пет точки от Ливърпул (видео)

Шампионът на Премиър лийг Манчестър Сити загуби с 2:3 от шампиона на Чемпиъншип през миналия сезон Норич, вследствие на което изостана на пет точки зад лидера във временното класиране Ливърпул. Кени Маклийн (19') и Тод Кантуел (28') дадоха летящ старт на "канарчетата" на "Кероу Роуд". Серхио Агуеро (45') върна един гол точно преди почивката, но Теему Пуки (50') възстанови преднината на Норич. Две минути преди края Родриго Ернандес върна надеждите на шампионите, но те така и не успяха да стигнат до равенството и допуснаха първа загуба за този сезон и първо поражение в Премиър лийг от януари.

Джосеп Гуардиола бе направил три промени - Джон Стоунс започна вместо контузения Аймерик Лапорт. Бернардо Силва замени Рияд Марез, а Илкай Гюндоган стартира вместо Кевин Де Бройне, който остана на скамейката за началото. Мениджърът на домакините Даниел Фарке бе принуден да направи четири принудителни промени в своя състав, заради многото контузени играчи. Сам Байръм, Ибрахим Амаду, Кени Маклийн и Алекс Тетей започнаха днес.

Манчестър Сити имаше териториално предимство и обичайно владееше топката повече, но не успя да създаде някакви особени опасности в първия 1/4 час. В 18-ата минута Норич стигна до първия си корнер, който бе приет ентусиазирано от феновете на Норич. Оказа се, че има защо, тъй като след неговото изпълнение Маклийн засече с глава топката на близката греда и даде аванс на "канарчетата".
Агуеро пропусна първата по-чиста възможност за Сити в 28-ата минута, когато засече на далечната греда центриране на Стърлинг. Аржентинецът обаче не успя да натисне топката с глава и стреля над вратата.
Веднага след това Норич организира страхотна атака. Буендия изведе Пуки зад отбраната, Кантуал го подкрепи отляво, а Кайл Уокър бе останал сам в отбрана за Сити. Пуки пусна към Кантуел, който без проблем вкара отблизо за 2:0.

Манчестър Сити отговори с удар в гредата на Рахийм Стърлинг в 31-вата минута. Две минути след това Норич трябваше да получи дузпа, след като топката срещна ръката на Стоунс след корнер пред вратата на Едерсон. Сигнал обаче не последва, а и ВАР  не коригира решението на главния рефер.
Сити все пак успя да намали в най-подходящия момент - в последната минута на добавеното време, когато Агуеро засече с глава центриране на Бернардо Силва и прати топката в ъгъла - 2:1.
В началото на второ полувреме Пууки пропусна страхотна възможност, след като получи извеждащо подаване и напредна отляво, но ударът му към далечния ъгъл не беше точен. Финландецът обаче се разписа в 50-ата минута. Стоунс подаде към Отаменди в близост до вратата, Бундия открадна топката и пусна към Пуки, който наказа грубата грешка на защитата на гостите - 3:1.

Гуардиола реагира с двойна смяна. Давид Силва и Илкай Гюндоган бяха заменени от Кевин Де Бройне и Габриел Жезус в 57-ата минута. В 73-тата в игра се появи и Рияд Марез. Пет минути след това Агуеро отново стреля опасно с глава, но над вратата. Три минути преди края Крул спаси опасен удар с глава отблизо на Отаменди.
В 88-ата Родри върна надеждите на Сити с плътен удар по земя от 20-ина метра. Крул доконса топката, но не успя да я спре - 3:2.
Норич обаче удържа финалния щурм на "гражданите". Това означаваше заслужена победа за "канарчетата" и първо поражение за шампионите след серия от 18 мача без загуба в Премиър лийг.