Серина Уилямс не даде шанс на чехкиня, лесни победи за фаворитките

Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 титли от “Големия шлем” Серина Уилямс не допусна изненада и се класира за 1/8-финалите на US Open. Шесткратната шампионка в Ню Йорк надигра с 6:3, 6:2 чехкинята Катерина Мухова в третия кръг. Поставената под №8 американка си свърши работата само за 1 час и 13 минути, а в следващата фаза ще играе с хърватката Петра Мартич (№22 в схемата). Мартич, която е четвъртфиналистка от тазгодишния “Ролан Гарос”, не загуби сет срещу латвийката Анастасия Севастова (№12) - 6:4, 6:3.

Серина пласира 5 аса днес, като допусна и 7 двойни грешки. Американката записа 20 уинъра - с 3 повече от съперничката си, както и 15 непредизвикани грешки. Мухова допусна 21 непредизвикани грешки и успя веднъж да спечели гейм при сервис на Уилямс. Чехкинята обаче допусна 4 пробива и в крайна сметка трябваше да преклони глава пред 37-годишната си противничка.

В първите 5 гейма в мача нямаше пробиви, но след това Серина Уилямс превключи на по-висока скорост и с 4 поредни гейма взе първата част. Във втория сет американката поведе с 3:0, загуби следващите два гейма, но след това бе безкомпромисна и с 6:2 сложи точка на спора.

За четвъртия кръг се класира по-рано днес и друга бивша №1 в света - чехкинята Каролина Плишкова. Финалистката от 2016 година и поставена под №3 в схемата загуби сет срещу Онс Жабер, но все пак пречупи тунизийката с 6:1, 4:6, 6:4. Плишкова ще играе в следващата фаза с първата ракета на Великобритания Йохана Конта. Поставената под №16 Конта не срещна трудности срещу китайката Шуай Жан (№33) - 6:2, 6:3.

Доскорошната №1 в света и шампионка на “Ролан Гарос” Ашли Барти също преодоля третия кръг с двусетова победа. Поставената под №2 австралийка срази със 7:5, 6:3 гъркинята Мария Сакари (№30). Барти чака в следващия етап Фиона Феро (Франция) или китайката Цян Ван (№18).