Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Беноа Пер спаси мачбол срещу френски младок в Уинстън-Сейлъм

Поставеният под номер 1 Беноа Пер спаси разиграване за мача и победи френския си сънародник Юго Умбер с 3:6 , 7:6(2). 6:3 в мач от третия кръг на турнира по тенис Уинстъм-Сейлъм в Северна Каролина. 30-годишният Пер се наложи за два часа и 26 минути срещу 21-годишния Умбер, който направи фурор на "Уимбълдън" миналия месец. Той загуби срещу шампиона Новак Джокович и беше най-младият останал тенисист в мъжката схема преди четвъртфиналите.

"Радвам се, че спечелих. Винаги искаш да взимаш мачовете срещу по-млади тенисисти от родината ти. Това действа мотивиращо", каза Пер.

Умбер обаче беше много близо до победата, след като сервираше за мача при 6:5 във втория сет. Пер успя да стигне до пробив и спечели тайбрека, за да вземе с рутина и третия сет. Следващият съперник на французина е испанецът Пабло Кареньо Буста, който се наложи със 7:6(7), 6:0 срещу италианеца Лоренцо Сонего.
Канадецът Денис Шаповалов, втори в схемата на Уинстън-Сейлъм, победи сърбина Миомир Кечманович с 6:2, 6:3. Негов съперник на четвъртфиналите ще бъде руснакът Андрей Рубльов, който пък надви американеца Сам Куери със 7:6(4), 7:6(10).

"Това е специална победа за мен. Тази битка ме изтощи тотално. И двамата бяхме близо до успеха, но аз имах малко повече късмет", заяви Рубльов.