Антони Иванов и Университатя не успяха да спрат устрема на ФКСБ

ФКСБ продължава възходящата си линия в Лига 1 на Румъния. Тази вечер столичани спечелиха дербито на 22-ия кръг срещу Университатя (Крайова) с 2:0. За гостите в игра през второто полувреме се появи българина Антони Иванов, който замени Урош Косич в 59-ата минута, но и той не успя да помогне на своя тим да се спаси от загубата.

ФКСБ пречупи съперника в края на първото полувреме. Денис Ман откри в 41-ата минута, а Флорентин Коман удвои в 45-ата минута. В добавеното време на частта домакините можеха да вкарат и трети гол, но Флорин Танасе пропусна от бялата точка.

С този успех ФКСБ излезе на 3-ото място в класирането с 39 точки и изпревари Университатя, който вече е 4-и с 37 точки. Водач е Астра (Гюргево) с 44 точки.