Левски приключи с чиста победа над Черно море (видео + статистика)

Волейболният отбор на Левски завърши календарната 2019-а година със страхотна победа в Суперлигата на България.

Воденият от Андрей Жеков тим надигра категорично Черно море (Варна) с

3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

в мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в първенството, игран тази вечер пред едва стотина зрители в зала "Универсиада" в столицата.

Така "сините" приключват полусезона на 4-о място във временното класиране с 8 победи, 3 загуби и 22 точки. Черно море пък е 10-и с 4 победи, 7 загуби и 9 точки.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което гостите от Черно море поеха инициативата. Положението се запази до 16:13, когато Левски набра инерция и обърна резултата. Играта продължи точка за точка до 23:23, но в крайна сметка момчетата на Андрей Жеков показаха воля и затвориха гейма с минимална разлика от 25:23. Втората част протече под диктовката на "сините", които увеличиха аванса си след убедително 25:16. В третия гейм домакините започнаха силно, но варненци успяха да ги настигнат. След това левскарите върнаха предимството си и продължиха да го поддържат. "Моряците" се опитаха да се върнат в мача, но не успяха. Осмата поредна победа за Левски бе факт след 25:23 и 3:0.

Нов силен мач за Левски изигра Трифон Лапков, който бе над всички със страхотните 21 точки (4 аса и 68% ефективност в атака) за победата. За тима на Черно море Явор Генов заби 22 точки (2 блока, 3 аса, 59% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)