Питър Райт оцеля в епична битка на световното по дартс

Световният №7 Питър Райт се измъкна на косъм от ранно отпадане на световното  първенство по дартс за професионалисти на PDC (Професионалната дартс корпорация). Ексцентричният шотландец се изправи срещу филипинеца Ноел Маликдем на 1/32-финалите и с много усилия и внезапна смърт успя да наддее с 3:2 сета.

Мачът бе изключително равностоен. “Снейкбайт” спечели първия сет, но Маликдем веднага изравни. Райт отново поведе с 2:1, печелейки третия сет с 3:1 гейма, но след това отново филипинеца възстанови равенството до 2:2.

Истинската драма настъпи в петия сет. Маликдем поведе с 2:0 гейма и бе на крачка от спечелване на мача, но Райт първо взе своето подаване, а след това направи ключов пробив за 2:2, като направи страхотно затваряне от 140 точки.

Това означаваше, че победителят трябва да бъде определен с два гейма разлика, но всеки от играчите печелеше своето подаване до 5:5, когато вече се стигна до внезапна смърт. В решаващия 11-и гейм Райт първо си спечели правото да хвърля пръв, а след това започна с мощни хвърляния от 180 и 140 точки и се откъсна сериозно в резултата, което му позволи до края да успокои нервите си и спокойно да затвори гейма и мача в своя полза за крайното 6:5.

Така Райт се добра с кански мъки до 1/16-финалите, където вече очаква победителя от сблъсъка между Кийгън Браун и Сейго Асада.

До третия кръг на световното се добраха още Рики Еванс, Джони Клейтън, Джеймс Уейд, Стийв Бийтън, Макс Хоп, Нейтън Аспинал, Дарън Уебстър, Дани Нопърт, Нико Курц, Дейв Чизнъл, Крис Доби, Гъруин Прайс и Мървин Кинг.

В събота са последните мачове от 1/32-финалите.