Дженоа изпусна победата срещу Лече след кошмарно второ полувреме (видео)

Отборите на Лече и Дженоа завършиха наравно 2:2 на "Виа дел Маре" в ранния мач от днешната програма на 15-ия кръг в Серия “А”.

“Грифоните” изиграха стойностна първа част, след която имаха преднина от два гола, но второто полувреме се оказа кошмарно за тях, тъй като допуснаха резултата да бъде изравнен и завършиха двубоя с едва 9 човека. Те поведоха в 31-ата минута, когато противниковият страж Габриел излезе от наказателното си поле, за да изчисти топката, но тя попадна в Горан Пандев, който веднага я прати в опразнената врата. В добавеното време на първата част Фабио Лусиони фаулира северномакедонския нападател в наказателното си поле, а капитанът на гостите Доменико Кришито превърна отсъдената дузпа в гол.

В 60-ата минута след заучено изпълнение на корнер между Джакопо Петричоне и Филипо Фалко вторият намали изоставането на домакините с чудесен удар. В 69-ата Кевин Агудело беше изгонен за втори жълт картон, след фаул срещу Кристиан Дел'Орко в съперниковото наказателно поле. Едва 90 секунди по-късно Лече стигна до равенството, след като Андреа Табанели засече с глава центриране на Фалко. В 77-ата минута Пандев остави генуезците с 9 човека на терена заради фаул срещу Панайотис Тахтсидис. До края на мача “джалоросите” се опитаха да стигнат до първата си домакинска победа за сезона, но  техните съперници устояха на натиска им.

Така Дженоа остава непобеден в последните си 8 двубоя срещу този противник, но продължава да бъде на 18-ото място в зоната на изпадащите с 11 точки, след като не постигна успех в шеста поредна шампионатна среща. Лече пък е на 14-ата позиция в класирането с актив от 15 пункта.