Торино за пореден път се справи с Дженоа (видео)

Отборът на Торино постигна минимална победа с 1:0 като гост на Дженоа в двубой от 14-ия кръг на Серия “А”. Това е пети пореден успех за “биковете” в мачовете им срещу този съперник.

Единственото попадение в срещата отбеляза Глейсон в 77-ата минута след изпълнение на корнер. Домакините обаче могат да съжаляват, че не избегнаха поражението, тъй като в 55-ата минута Кевин Агудело нацели напречната греда, а секунди по-късно шут на съотборника му Андреа Фавили беше спрян от страничния стълб. Крилото на гостите Симоне Едера, който влезе в игра в 88-ата минута, пък набързо си изкара два жълти картона, заради което беше изгонен в последните секунди на добавеното време.

Така Торино събра 17 точки и се намира на 10-ата позиция в класирането, докато Дженоа продължава да е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 10 пункта.