Поредно разчарование за Фиорентина (видео)

Отборът на Фиорентина за пореден път разочарова феновете си от началото на сезона. “Виолетовите” допуснаха домакинста загуба с 0:1 от слабака Лече, като така отборът е в серия от три поредни поражения и общо 4 мача без успех на сметката си. Гостите пък спряха неприятната си поредица от 8 поредни срещи без победа. Героят в мача бе Андреа Ла Мантия, който отбеляза единствения гол в 49-ата минута.

Фиорентина можеше да поведе в 11-ата минута, когато Пол Лирола направи страхотен пробив, излезе на стрелкова позиция, но шутира на сантиметри от вратата.

До краяна полувремето домакините продължиха да са по-активни, но и доста ялови в предни позиции.

Ситуацията за “виолетовите” стана още по-неприятна, след като Франк Рибери се контузи и бе заменен на полувремето.

В същото време Лече издебна своя шанс и в 49-ата минута откри резултата. Йевхен Шахов бе изведен в наказателното поле и центрира към Ла Мантия, който с плонж отблизо насочи кълбото в мрежата за 0:1.

Фиорентина опита да натисне и в 55-ата минута стигна до добро положение, но опасен изстрел на Душан Влахович премина встрани. След това в 75-ата минута Педро дос Сантос шутира във вратата, но без да затрудни стража Габриел.

В 87-ата минута Далберт опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след сблъсък със защитник, но съдията подмина ситуацията безмълвен.

Така Лече си тръгна с трите точки от Флоренция и с актив от 14 точки излезе на 13-ата позиция в таблицата. Фиорентина остава на 11-ото място за момента с 16 точки.