БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Бъки завърши полусезона без загубена точка

Отборът на Бъки приключи първия полусезон от първенството в "А" Републиканската хандбална група с пълен актив от точки. В среща от седмия кръг шампионът на България се наложи като гост над състава на Сливница с 29:25 и с шест победи от шест мача ще зимува като едноличен лидер във временното класиране.

Успехът на Бъки срещу последния в класирането преди този кръг не дойде лесно. Избраничките на Веселина Златева не влязоха особено концентрирани в мача и след 8 минути игра изоставаха в резултата с 2:5. Серия от пет поредни попадения в средата на полувремето изведе габровският тим напред и на почивката шампионките се оттеглиха с аванс от 3 гола – 10:13. През втората част мотивираният състав на Сливница стопи пасив от 4 гола и възстанови равенството при 18:18. По-големият опит на габровските хандбалистки все пак натежа в края. Бъки отново взе аванс и затвори мача в „Арена Сливница“ при резултат 25:29.

Габриела Цонева наниза 8 гола за успеха на Бъки, по 5 пъти се разписаха Лидия Ковачева, Йоана Костова и Емилия Самуилова. Мадлен Тодорова записа първите си игрови минути за сезона след претърпяна операция и се отчете с две точни попадения. Двубоят заради травма пропусна Карина Съменова. За домакините от Сливница 8 гола реализира Виктория  Кирилова, Стиляна Павлова вкара 6.

Във временното класиране Бъки води с актив от 12 точки, с 4 повече от втория – Етър 64 (Велико Търново). С по 7 точки на трета и четвърта позиция са Поморие и Шумен 98, а съставът на Свиленград заема 5-то място с 5 точки.

Последният мач на Бъки за календарната година ще бъде на 14 декември. Това е срещата от 1/4-финалната фаза на турнира Купа България срещу втородивизионния Топлика (Минерални бани). Двубоят ще се играе в зала „Вълчо Даскалов“ в Хасково.