Интер се развихри под дъжда в Торино (видео)

Отборът на Интер постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Торино в късния мач от съботната програма на 13-ия кръг в Серия “А”. Попаденията отбелязаха Лаутаро Мартинес (12'), Стефан де Фрай (32') и Ромелу Лукаку (55'). Мачът се проведе под непрестанен пороен дъжд, като неговото начало се забави с 10 минути заради наводнения терен.

"Нерадзурите" успяха да поведат в резултата още в 12-ата минута с първия си точен удар в двубоя. Тогава Матиас Весино изведе Лаутаро на добра позиция, който се възползва от това, за да прати топката в противниковата мрежа. В 28-ата Кристиан Ансалди и Симоне Верди пропуснаха възможността да изравнят за домакините.

В 31-ата удар с глава на Лукаку беше избит от Сиригу. Секунди по-късно Кристиано Бираги центрира към далечната греда, където беше Де Фрай, който покачи на 2:0 в полза на гостите. В 42-ата Сиригу попречи на Николо Барела да се разпише. В добавеното време на първата част Самир Ханданович показа блестящ рефлекс и не допусна Весино да си отбележи автогол след центриране на Верди.
В 55-ата минута след добра контраатака на Интер топката достигна до Лукаку, който я прокара между краката на Глейсон и я прати в далечния долен ъгъл за 3:0 в полза на своя тим. До края на мача домакините бяха по-настоятелният отбор, но така и не успяха да променят резултата.
Така Интер събра 34 точки и е на второто място в класирането, като продължава да изостава само на един пункт от лидера Ювентус. Торино пък е 12-и с 14 точки.
ТОРИНО - ИНТЕР 0:3

0:1 Лаутаро (12')
0:2 Де Фрай (32')
0:3 Лукаку (55')