Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Саутхамптън обърна Уотфорд в дербито между последните

Саутхамптън постигна първа победа на "Сейнт Мери" от април, след като победи с 2:1 Уотфорд в дербито на дъното в Премиър лийг. "Стършелите" бяха по-опасният отбор през първото полувреме и поведоха с гол на Исмаила Сар (24'). До почивката няколко добри намеси на Алекс Маккарти оставиха домакините в мача. Саутхамптън натисна през втората част и стигна до пълен обрат след голове на Дани Ингс (78') и Джеймс Уорд-Праус (83').

Муса Дженепо замени контузения Стюарт Армстронг в състава на "светците". Адам Масина и Исмаила Сар започнаха за гостите.

В 24-тата минута Сар отри резултата. Капу отправи извеждащо подаване, по десния фланг. Първоначално изглеждаше, че Стивънс ще овладее топката, но той не успя да я овладее и тя се озова на пътя на Сар, който нахлу в наказателното поле и с много мощен шут стреля под напречната греда - 0:1.

До почивката Алекс Маккарти спаси Саутхамптън от по-сериозен пасив, след като първо изби с крак нов удар на Сар, а след това парира с върха на пръстите си изстрел на Деулофеу.

В 69-ата минута Фостър се намеси прекрасно, за да избие над гредата много опасен удар на Лонг. Малко след това Дженепо падна в наказателното поле, претендирайки, че е бил фуалиран от Капу. Майкъл Оливър подмина претенциите, след което и ВАР прегледа ситуацията, но дузпа не бе отсъдена.

В 77-ата минута удар на Уорд-Праус бе изчистен от голлинията.

Натискът на Саутхамптън даде резултат две минути по-късно, когато Дженепо демонстрира техника отдясно, след което подаде ниско, а Ингс успя да засече отблизо, въпреки че около него имаше доста играчи на Уотфорд - 1:1. Едва в края на мача бе показано повторение, на което се видя, че има игра с ръка на Дженепо преди гола на Ингс. Този момент обаче явно не бе забелязан от видеоасистентите, защото в противен случай попадението трябва да бъде отменено.

В 83-тата минута "светците" направиха пълен обрат, след като Уорд-Праус изпълни специалитета си - перфектен пряк свободен удар и гол.
В добавеното време Андре Грей пропусна да донесе точката на Уотфорд. Макарти пък спаси опасно центриране на Чалоба, след което топката отиваше към вратата му.

С победа Уотфорд се изкачи на 18-а позиция с актив от 12 точки, но и мач повече от Норич. Уотфорд е на дъното с осем пункта.