Слован и Божиков се провалиха в Истанбул и се сбогуваха с Лига Европа (видео)

Отборът на Слован (Братислава) окончателно загуби шансове за продължаване напред в Лига Европа. Тази вечер словашкият шампион загуби с 1:2 гостуването си на Бешикташ в група "К" и по този начин приключи с надеждите за нещо повече в турнира. Цял мач за гостите записа българският национал Васил Божиков.

Срещата започна добре за Слован и в 35-ата минута тимът от Братислава поведе в резултата. Де Марко центрира отляво и намери Даниел в наказателното поле, той овладя и със силен шут порази вратата за 0:1.

През второто полувреме обаче Бешикташ направи пълен обрат. В 75-ата минута при едно центриране в наказателното поле Роко стреля с глава и изравни за 1:1.

В добавеното време на двубоя Диаби бе препънат в гръб за дузпа, а Адем Ляич не сгреши от бялата точка, оформяйки кайното 2:1.

Така Бешикташ записа първата си победа в групата, но тя е само за престиж, тъй като турците остават на последното място с 3 точки. Слован пък е на 3-ото място с 4 точки и без шансове за продължаване напред.