Селтик наказа пропуските на Лацио в 95-ата минута и се класира за следващата фаза (видео)

Селтик измъкна много важна победа с 2:1 над Лацио като гост в двубой от четвъртия кръг на надпреварата в Група "Е" на Лига Европа. Домакините бяха значително по-активният отбор, но многото пропуски и добрите спасявания на Фрейзър Форстър ги спряха днес. С успеха Селтик излезе на първо място в групата с 10 точки и два кръга преди края си осигури класиране за елиминациите, докато Лацио е на трето място с шест точки зад Клуж. Преди две седмици шотландският шампион спечели и ответния двубой с 2:1. Днес Чиро Имобиле (7') откри резултата, а Джеймс Форест (38') изравни. След почивката над всички бе стражът на гостите, който спаси няколко положения. Така се стигна до 95-ата минута, когато Оливие Нтачм донесе победата на Селтик.

Домакините започнаха много по-добре и в седмата минута Чиро Имобиле откри резултата, след като бе изпуснат от отбраната на Селтик и засече центриране отдясно, което бе отклонено от Кайседо. "Орлите" пропуснаха още няколко възможности да удвоят аванса си и така се стигна до 38-ата минута, когато Джеймс Форест изравни. Първият пас на Елионуси беше пресечен, но след това мароканецът се пребори за топката и намери Форест, който стреля остро по диагонала -1:1. Само две минути след това Лацио можеше да си върне преднината, но Жюлиен изчисти от голлинията удар с глава на Кайседо.

В 68-ата минута Фрейзър Форстър показа страхотен рефлекс и спаси удар с глава на Сергей Милинкович-Савич. Домакините имаха две претенции за дузпи, които не бяха уважени.

1/4-час преди края Луис Албето опита да вкара директно от корнер, но топката срещна близката греда. Пет минути преди края Форстър отново спаси Селтик, след като изби силен удар на Бериша, озовал се очи в очи със стража. Секунди след това вратарят на Селтик изби и много опасен удар на Луис Алберто от 18 метра.

В крайна сметка пропуските на Лацио бяха наказани в 95-ата минута, когато Оливие Нтчам получи от Едуард и копна топката над Стракоша - 2:1.