Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Студен душ за ПСЖ в Бургундия (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен допусна изненадваща загуба с 1:2 в гостуването си на последния в класирането Дижон от 12-ия кръг на Лига 1. Парижани нямаха никакъв късмет под дъжда в столицата на Бургундия, като направиха куп пропуски, а на два пъти и гредите попречиха да се стигне до гол. В същото време домакините се бориха мъжки и успяха да се възползват от своите възможности, като изковаха победата с голове на Мунир Чуяр в 45-та и Жондер Кадис в 47-ата минута. Преди това Килиан Мбапе бе открил резултата за гостите.

Срещата започна с няколко интересни атаки на Дижон, които обаче не доведоха до гол. В същото време в 19-ата минута, при първото си по-интересно положение в мача, ПСЖ поведе. Анхел ди Мария отне една топка пред наказателното поле и веднага изведе Килиан Мбапе на скорост, а той технично копна топката над вратаря за 0:1.

В 38-ата минута Мбапе опита да си изпроси дузпа, падайки театрално в пеналта, но таква не бе отсъдена.

В добавеното време на първата част обаче Дижон изненадващо изравни. Кейлор Навас не се намеси добре при едно центриране по земя и подари топката на Мунир Чуяр,  който отблизо я чукна в мрежата за 1:1.

Шокът за гостите стана пълен в началото на втората част. В 47-ата минута Жондер Кадис навърза няколко защитници на съперника и с диагонален удар по земя успя да прокара топката през краката на Навас за 2:1.

Това разгневи шампиона, който зареди атака след атака, но без резултат. С пропуски пред вратата на съперника се изредиха Ди Мария, Мбапе и Икарди, който на няколко пъти излизаше на стрелкови позиции, но така и не успяваше да се разпише, като веднъж нацели и напречната греда с глава в 64-ата минута.

В 70-ата минута късметът обърна гръб и на Леандро Паредес, който също удари греда с мощен далечен изстрел.

В 73-ата минута пък домакините поискаха дузпа за задържане на Жулио Тавареш в пеналта, но такава не бе дадена.

В игра за гостите влезе и Единсон Кавани, който също направи сериозен пропуск отблизо в 83-ата минута, а в 87-ата минута Икарди пробва и задна ножица, но и тя не влезе във вратата.

В крайна сметка Дижон оцеля и се поздрави с успеха, като така спря серията от 4 поредни победи на парижани. Бургундци се отлепиха от дъното и с 12 точки вече са на 18-ата позиция в таблицата. ПСЖ пък остава начело с 27 точки и преднина от 8 пред втория Нант.