Щутгарт взе сладък реванш от Хамбургер

Отборът на Щутгарт се класира за третия кръг на Купата на Германия след успех с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време) при гостуването си на Хамбургер ШФ. Само преди дни Шпорт Ферайн разби “мерцедесите” с 6:2 в двубой от Втора Бундеслига.
Още в първата минута гостите си извоюваха дузпа. Холгер Бадщубер подаде към Фьорстер, който беше повален от Юнг. Николас Гонсалес реализира от 11-те метра с удар в центъра на вратата. В 16-ата Шпорт Ферайн изравни след нова дузпа. Сантиаго Аскасибар направи шпагат без да играе с топката и това даде основания на съдията да назначи дузпа, реализирана от Аарън Хънт. През второто полувреме и двата тима имаха добри шансове за попадение, но не успяха да ги реализират и се стигна до продължения.
По-настойчивата игра на "мерцедесите" "роди" гол в 113-ата минута. Ал Гадауи отбеляза, възползвайки се от суматоха в наказателното поле на домакините след удар в гредата. В 120-ата минута Шпорт Ферайн претендираше за дузпа за игра с ръка. Повторенията не разясниха ситуацията, а и липсата на ВАР не даде основания на домакините за по-бурен протест.