Край на серията от равенства - Атлетико настигна Барса (видео)

С попадения на Саул Нигес и Алваро Мората Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Атлетик Билбао и се изравни по точки с Барселона на върха в класирането на Ла Лига. Големият герой за "дюшекчиите" обаче беше Анхел Корея, който асистира и за двете попадения. Отборът на Диего Симеоне сложи край на серията от три поредни шампионатни равенства и затвърди тенденцията да играе успешно срещу баските.

Диего Коща беше резерва за Атлети, а в предни позиции започнаха Корея и Алваро Мората. Коке, който чу освирквания по свой адрес от част от феновете в мача срещу Байер (Леверкузен), действаше на десния фланг. Останалите в халфовата линия на домакините бяха Саул, Томас Партей и Тома Льомар.

Наставникът на гостите от Билбао Гайска Гаритано пусна на върха на атаката Иняки Уилямс. Икер Муниаин, Раул Гарсия и Иниго Кордоба оформиха офанзивното каре на баските.

Първото полувреме беше равностойно, а Атлетик дори имаше по-чистите положения. Ян Облак обаче за пореден път показа защо е считан от мнозина за най-добрия вратар в света. Словенецът направи блестящо спасяване още в началните минути след удар на Иниго Мартинес. В средата на първата част бранителят на гостите още веднъж беше спрян от Облак, а Марио Ермосо едва не си вкара автогол в опит да изчисти топката при поредната опасна атака на Атлетик.В 28-ата минута Анхел Корея навърза цялата защита на гостите и поднесе топката на крака на Саул Нигес, който отблизо откри резултата. Голът беше първи за испанския национал от старта на сезона в Ла Лига.

След почивката Атлетико се опита бързо да стигне до втори гол, но на няколко пъти Мората стреля неточно. Атаките на гостите също не спираха. В 64-ата минута Муниан отправи удар от въздуха с акробатично изпълнение, но не уцели вратата. Секунди по-късно отново Корея напредна в наказателното поле и асистира на Мората, който покачи на 2:0.

При този резултат Симеоне смени Корея и Мората, а в игра се появиха Ектор Ерера и Диего Коща. Ветеранът Ариц Адурис пък влезе за Атлетик Билбао на мястото на Уилямс. Въпреки че не се отказаха до последно, гостите бяха наясно, че много трудно могат да измъкнат нещо от "Wanda Metropolitano". За тях това беше трета загуба, като и трите поражения дойдоха в последните 4 кръга.

В следващия кръг "лъвовете" ще приемат закъсалия Еспаньол, а Атлетико ще гостува на Алавес.