Обрат и драматична победа на Астън Вила (видео)

Мат Таргет отбеляза гол в 94-ата минута, за да донесе победата на Астън Вила с 2:1 срещу Брайтън. На "Вила Парк" домакините стигнаха до пълен обрат, след като съперникът им поведе в 21-ата минута с попадение на Адам Уебстър. В края на първото полувреме Джак Грийлиш успя да изравни.

Резултатът бе отличен подарък за мениджъра на Вила Дийн Смит, който отпразнува една година начело на клуба. Победата изкачи тима от Бирмингам на 11-о място, а Брайтън е на точка над зоната на изпадащите.

Отборът на Греъм Потър започна отлично и създаде няколко възможности за гол преди да открие резултата. Центриране на Грос от фаул бе засечено с глава от Уебстър за 0:1. Попадение на домакините бе отменено след разглеждане с ВАР, а Аарън Мой получи втори жълт картон в 35-ата минута, което остави Брайтън с 10 човека.

Численото преимущество позволи на Вила да вземе инициативата, а в основата на обрата бе Грийлиш. Халфът изравни секунди преди почивката след центриране на Жилбер. Грийлиш асистира и за победния гол в самия край на срещата, когато изведе Таргет.

АСТЪН ВИЛА - БРАЙТЪН 2:1