Победната серия на Херта приключи в Бремен (видео)

Край на една серия и удължаване на друга - това е равносметката за Херта (Берлин) и Вердер (Бремен) след днешната им среща от осмия кръг на Бундеслигата. Берлинчани неизменно печелеха в последните си три двубоя, но днес се задоволиха само с точка след 1:1, докато “зелeно-белите” продължиха поредицата си от равенства, простираща се вече в три последователни кръга от немския елит.

Двата отбора изиграха открит двубой, в който атаките и ударите към двете врати бяха в изобилие, но в крайна сметка феновете по трибуните видяха само два гола - по един във всяка врата.

Първото попадение на “Везерщадион” дойде светкавично - Вердер откри резултата в 7-ата минута, когато Джошуа Сарджънт вкара за втори път този сезон и общо четвърти откакто дебютира за отбора. Той е най-младият играч в историята на Бремен, разписвал се четири пъти в първенството. Американският тийнейджър (на възраст от 19 години, 7 месеца и 29 дни) завърши добре развила се атака на домакините, макар и с доза шанс, след като шутира от границата на наказателното поле, топката се отклони в защитник на Херта и попадна във вратата за 1:0.

Столичани усилено търсеха изравнителен гол, но той така и не идваше и гостите бяха догоноващи в резултата повече от час, за да дойде 70-ата минута. Тогава Доди Лукебакио завърши индивидуален пробив отляво на атаката на Херта с плътен удар по земя, който бе насочен в далечения ъгъл на Иржи Павленка и възстанови равенството - 1:1.

Нури Шахин, който започна като титуляр и изигра малко повече от 80 минути, пък записа мач №250 в Бундеслигата - 223 за Борусия (Дортмунд) и още 27 за Вердер (Бремен).

След като се задоволиха с по точка днес, Херта и Вердер остават на десето и единадесето място в класирането, съответно с 11 и 9 точки.