Чехия удари Англия и завърза групата

Чехия победи Англия с 2:1 в Прага в среща от група А на евроквалификациите и двата отбора са с равни точки на върха. За британците това е първа загуба в квалификации от десетилетие. Отборът на Гарет Саутгейт поведе рано след гол на Хари Кейн от дузпи, Брабец изравни в деветата минута. Влезлият като резерва Ондрашек донесе победата на домакините пет минути преди края.

Англичаните можеха да се класират за европейското първенство при успех днес, но сега ще трябва да почакат, а следващият им двубой е в понеделник в София, където ще се изправят срещу българския национален отбор.

Чехите започнаха активно срещата и още във втората минута създадоха проблеми на защитата на съперника. Гостите обаче поведоха в резултата в петата минута. Стърлинг проби отляво, навлезе в наказателното поле и бе съборен. Съдията отсъди дузпа, а Хари Кейн бе точен от бялата точка. Ранното попадение не се отрази на ентусиазма на домакините, които продължиха да атакуват.

Пикфорд трябваше да се намесва след удар на Куфал. При последвалия ъглов удар защитата на Англия не се справи на няколко пъти. Челустка опита да стреля, но топката продължи към Брабец, който успя да я насочи към мрежата и домакините бързо изравниха.

До края на първото полувреме Чехия имаше предимство. Тимът на Саутгейт имаше проблеми и при следващото статично положение, като отново след ъглов удар изпусна няколко играчи на съперника, но те не успяха да се възползват. Англичаните много рядко създаваха опасности, а съперникът им играеше с увереност. В 34-ата минута Кейн получи подаване от Санчо в наказателното поле. Нападателят на Тотнъм стреля, ударът бе блокиран, а защитник на чехите успя да я избие преди Маунт да успее да отправи удар.

Тимът на Ярослав Силхави продължи да има предимство и след почивката, но и той не създаваше много. След час игра Масопуст отправи страхотен удар от дистанция, с който Пикфорд успя да се справи. Вратарят трябваше да се намесва и в 79-ата минута, когато Крал се озова на добра позиция. Той обаче нямаше какво да направи четири минути преди края. Тогава Роуз загуби въздушен двубой отляво, а Масопуст намери Одрашек в наказателното поле, а влезлият като резерва нападател направи резултата 2:1. За 30-годишния Ондрашек това бе дебют за националния отбор.

ЧЕХИЯ - АНГЛИЯ 2:1
0:1 - Кейн (5-д)
1:1 - Брабец (9)