Майнц 05 подобри рекорд от дузпи

Втора победа от началото на кампанията позволи на Майнц 05 да напусне зоната на изпадащите в германския шампионат. В среща от 7-я кръг отборът надви с 2:1 като гост последния в класирането Падерборн 07 и събра 6 точки.

С ключов принос за успеха е вратарят Робин Центнер, който в 79-ата минута спаси дузпа. Към този момент гостите водеха с 2:1. Робин Куайсон вкара за 1:0 за Майнц още в 8-ата, но в 14-ата Бен Цолински изравни. В 32-ата Даниел Брозински реализира дузпа за “05”.

С това попадение от бялата точка беше поставен нов рекорд. Това е 25-а последователна дузпа, която тимът на Майнц вкарва в Бундеслигата. Досега най-дълга беше серията на Бохум от 24.

Иначе точно Брозински предизвика наказателния удар, който Падерборн получи 11 минути преди края. Джамилу Колинс обаче не успя да преодолее Центнер.

Падерборн е единственият тим от елита без победа и има само една точка.