Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Майнц 05 обърна Кьолн и се измъкна от зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Майнц 05 постигна пълен обрат у дома срещу Кьолн в откриващия двубой на деветия кръг в Бундеслигата. "Козлите" започнаха много силно, но през втората част отстъпиха инициативата и загубиха с 1:3, като заемат място точно над изпадащите с актив от едва седем точки. Майнц 05 вече има девет и е 13-и във временното класиране.
Гостите от Кьолн започнаха вихрено и стигнаха до гол в четвъртата минута, който беше отменен поради засада след намесата на ВАР. Все пак добрата им игра се ознаменува с попадение в 14-ата минута, когато Зимон Тероде откри, като завърши хубава комбинация в атака. Отговорът на Майнц 05 не закъсня и в 21-ата минута Жан-Пол Ботиус изравни. Резултатът се запази до почивката, а след паузата Кьолн отново беше по-активният отбор в началните минути и търсеше второ попадение. "Козлите" рухнаха в 57-ата минута, когато Робин Куайсон с далечен удар свари неподготвен стража на гостите Тимо Хорн и изведе домакините напред. В 82-ата минута Хорн допусна нова грешка, довела до третото попадение на Левин Йозтунали, който се разписа след атака по фланга.