Боби Цонев и компания измъчиха Динамо в Загреб (видео)

Шампионът Динамо (Загреб) надви с 3:2 Интер (Запрешич) в среща от 23-ия кръг на хърватското първенство и отново увеличи преднината си пред Хайдук (Сплит) на 12 точки. "Модрите" се реваншираха пред феновете си за поражението от Осиек преди седмица, а Интер записа второ поредно поражение и се намира на осмо място в класирането.

Борислав Цонев беше титуляр за гостите и остана на терена до 71-ата минута. Неговият тим получи гол още в началото, когато топката беше свалена към Марин Леовац и той с левия крак откри резулата. В края на полувремето обаче стражът на Динамо Доминик Ливакович допусна фрапантна грешка. Той прецени лошо едно центриране на Антонио Босец и позволи да бъде изненадан - 1:1.След почивката логиката взе връх. Дамиан Канджор в 60-ата минута вкара втори попадение за домакините, засичайки с глава центриране от левия фланг. Малко след това Мислав Оршич пропусна дузпа за Динамо, но в 72-ата минута Марио Гавранович беше точен, отново с глава.

Интер все пак намери сили за още един гол, дело на Комнен Андрич, който в добавеното време се разписа отблизо.