Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Риека лиши Динамо (Загреб) от възможността за дубъл

Риека победи с 1:0 Динамо (Загреб) и изхвърли столичния гранд от турнира за Купата на Хърватия. Единствения гол в мача отбеляза Антонио-Мирко Чолак в 16-ата минута. По този начин Риека се класира за полуфиналите, където ще срещне Осиек. Другата двойка противопоставя Славен Белупо и Локомотива (Загреб).

Малко над 4000 зрители на “Руйевица” видяха заслужения успех на домакините, които играха много сърцато и по-добре се адаптираха към тежкиет условия. Мачът беше съпътстван от силен вятър, който си правеше шега с топката. Риека поведе с първия си и единствен точен удар, а в останалото време спокойно отбиваше хаотичните атаки на “модрите”.
През второто полувреме треньорът на Динамо Ненад Биелица смени схемата и отборът му заигра в 4-3-3, но и това не помогна. В последните минути нервите взеха връха и двата тима еддва не стигнаха до брой, но реферът успокои страстите.

Динамо обаче няма проблеми в първенството, защото води с цели 12 точки пред втория Хайдук (Сплит), а Риека дели третата позиция с Осиек.