Петя Баракова и Ева Янева близо до полуфинал за Купата на CEV (снимки)

Българските волейболистки Ева Янева и Петя Баракова и техният Волеро (Льо Кане) са близо до класиране за полуфиналите във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV, след като победиха като гости беларуския Минчанка (Минск) с 3:1 (25:22, 25:15, 20:25, 25:16) в първи мач от 1/4-финалите на турнира, игран снощи пред над 2000 зрители в Двореца на спорта "Уручие".

Срещата-реванш между двата тима е на 4 март (сряда) от 21,00 часа българско време в Льо Кане. Волеро трябва да спечели само два гейма, за да продължи напред към полуфиналите за Купата на CEV, където ще играе най-вероятно с полския Група Азоти Хемик (Полице).

Ева Янева отново игра на ниво за своя тим и реализира 17 точки (1 блок, 2 аса, 45% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за успеха. Петя Баракова пък влезе за малко като резерва единствено в първия гейм. Над всички за Волеро бе Анна Лазарева със страхотните 29 точки (4 блок, 3 аса и 49% ефективност в атака) за победата. За домакините от Минчанка Катярина Саколчик приключи с 19 точки (2 блока, 46% ефективност в атака и 70% позитивно посрещане).

Снимки: CEV.EU