ВАР лиши Уулвърхамптън от победата срещу Лестър (видео)

Отборите на Уулвърхамптън и Лестър не излъчиха победител в мача помежду си от 26-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на “Молиню” остана без голове - 0:0. Всъщност домакините отбелязаха в края на първото полувреме чрез Уили Боли, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради минимална засада. Гостите пък завършиха мача с 10 души на терена след червен картон за Хамза Чъдури в 77-ата минута, но и това не помогна на “Вълците” да вземат трите точки.

В 8-ата минута Лестър бе близо до откриване на резултата. Далечен изстрел на Юри Тилеманс рикошира в защитник и полетя опасно към вратата, но Руи Патрисио с блестяща намеса спаси.

Две минути по-късно и домакините създадоха първата си опасност. Диого Жота изскочи на стрелкова позиция, но Каспер Шмайхел спаси удара му. При последвалия корнер Уили Боли стреля с глава, но над вратата.

“Вълците” имаха нова добра възможност в 40-ата минута. Тогава Шмайхел сбърка при изнасянето на топката и я подари на Педро Нето, който обаче не се възползва и шутът му бе изключително лош.

Най-дискусионната ситуация дойде в самия край на полувремето. Уулвърхамптън успя да отбележи гол след разиграване след корнер чрез Боли, но след намесата на ВАР се оказа, че има милиметри засада и попадението бе отменено.

В началото на втората част се откри нов шанс пред Тилеманс да стреля от дистанция в 57-ата минута и Патрисио отново трябваше да се намесва решително.

В 77-ата минута “Лисиците” останаха в намален състав, след като Хамза Чъдури извърши поредно нарушение и получи втори жълт и червен картон.

Уулвърхамптън взе инициативата в края и в 80-ата минута Раул Хименес стреля с глава от добра позиция, но над вратата. След това и Жоао Моутиньо отправи неточен удар.

В добавеното време Хименес направи още по-голям пропуск с глава след корнер, като стреля отблизо покрай вратата. След това и Шмайхел направи решително спасяване след изстрел на Адама Траоре.

Така двубоят остана без попадения и гостите могат да са по-доволни от този факт. Уулвърхамптън вече има 36 точки и се изкачи до 7-ото място в таблицата. Лестър пък е на 3-ата позиция с 50 точки.