Левски не остави шансове на ЦСКА във "вечното" дерби при жените (галерия)

Волейболистките на Левски спечелиха третото за сезона "вечно" дерби в НВЛ-жени. Момичетата на Кристиян Михайлов надиграха категорично съперничките си от ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:12, 25:17) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

40 Левски - ЦСКА

В първите две дербита до сега - във втори кръг и в първия допълнителен турнир, отборите си размениха по една победа. Левски победи отново с 3:0 гейма, а след това "червените" се наложиха с 3:2 гейма.

Двата тима запазват местата си във временното класиране. Левски е втори с 10 победи, 2 загуби и 30 точки, а "червените" са 3-и с 9 победи, 3 загуби и 24 точки. В следващия 10-и кръг "сините" гостуват Раковски (Димитровград), а ЦСКА приема Берое (Стара Загора). Мачовете са в петък и събота (7 и 8 февруари).

След отсъствието на двете основни състезателки - Моника Кръстева и Елена Бечева, които заминаха за Турция, в състава на Левски настъпиха промени. Мария Йорданова стартира мача като диагонал, а Никол Пейчинова в центъра вместо Деница Димитрова.

"Сините" волейболистки доминираха напълно и в трите гейма. В първата и третата част от Левски започнаха ударно - с 6:1 и 7:0, като оформяха стабилна преднина и ги затваряха убедително. Втората част бе спечелена още по-категорично.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:0 (25:20, 25:12, 25:17)
ЛЕВСКИ: Гергана Георгиева, Мария Йорданова, Вангелия Рачковска, Кристиана Петрова, Анелия Джондрова, Никол Пейчинова - Галина Карабашева-либеро (Виктория Коева)
Старши треньор: КРИСТИЯН МИХАЙЛОВ
ЦСКА: Полина Нейкова, Александра Костадинова, Ивета Станчулова, Дарина Куманова, Александра Съйкова, Кристина Бончева - Кристиана Белецова-либеро (Моника Тодорова, Дария Иванова, Стефани Батева)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.