ЧФР Клуж спечели дербито и дръпна с 8 точки пред ФКСБ (видео)

ЧФР Клуж затвърди мнението на специалистите, че е фаворит №1 за титлата в Румъния. Отборът на Дан Петреску се наложи с 1:0 над ФКСБ в първия си официален мач за годината и вече има 8 точки преднина пред тима от Букурещ, който е четвърти в класирането. Между тях са Астра (Гюргево) на Георги Китанов и Университатя (Крайова) на Антони Иванов.

Двубоят в Клуж беше сравнително равностоен, но домакините имаха по-чистите положения. Развръзката настъпи в 79-ата минута, когато бразилецът Пауло Винисиус реализира единствения гол с мощен удар извън наказателното поле.Малко преди попадението Богдан Планич от гостите получи червен картон за нарушение срещу откъснал се противник. От последвалото статично положение се стигна до кратко разбъркване и топката попадна на крака на Винисиус, който разстреля Кристиан Балградеан.

Прди този мач ФКСБ беше в серия от 4 поредни победи. В следващия кръг отборът ще е домакин на аутсайдера Академия (Клинчени), а ЧФР ще гостува на Газ Метан.