ФКСБ не сбърка срещу тима на Митрев (видео)

ФКСБ остана в битката за титлата в Румъния. В отложен мач от 18-ия кръг на първенството тимът от Букурещ победи с 2:1 като гост аутсайдера Волунтари и вече е на трето място в класирането, на 5 точки зад водача ЧФР Клуж. За домакините не игра бившият вратар на Левски Божидар Митрев.

Привлеченият наскоро от Газ Метан Дариус Олару откри за ФКСБ още в 8-ата минута. Младият нападател се разписа с много красив удар от въздуха. В 32-ата минута обаче Марко Симоновски изравни, засичайки центриране от десния фланг.

В 43-ата минута Флоринел Коман отново даде преднина на ФСКБ, а по-лошата новина за Волунтари беше, че в самия край на полувремето Игор Армаш беше изгонен. Молдовският защитник на домакините остави тима си с човек по-малко след директен червен картон.

През втората част попадения не паднаха и Волунтари продължава да е на дъното в класирането с едва 11 точки.